Yurt Dışı Hisse Ürünlerinde Fonlama Maliyetinin Hesaplanması

Yurt Dışı Hisse Ürünlerinde Fonlama Maliyetinin Hesaplanması
ikon menkul ik politikası Fonlama Maliyeti Hesaplanması

CL_M22 ya da BB_N22 gibi aktif vadenin kodunun yazdığı sembollerde, vade sonu tarihi geldiğinde bu sembollerde açılmış olan pozisyonların kapatılması gerekli.

Forex piyasasında deneyimi daha da iyileştirmek için IKON Menkul olarak vade sonunda pozisyonları otomatik diğer vadeye taşıyan ve Meta Trader platformumuzda CRUDE ve BRENT sembolü olarak sizlere sunduğumuz bir ürünlerimiz bulunmaktadır. CRUDE ya da BRENT sembolünde, ürünün vade sonu tarihinden bir önceki hafta sonunda işlem platformumuzda açık olan tüm pozisyonların otomatik olarak bir sonraki vadeye geçişi (rollover) yapılacaktır.

Yurt Dışı Hisse CFD’lerinde Fonlama Maliyeti Hesaplanması…

Yurt dışı hisse senetleri CFD ürün olmalarına rağmen, vadeli ürün olmadıkları için bir sonraki güne aktarılarak sonsuz gün taşınabilir. Pozisyon taşımasında ise FX paritelerinde uygulandığı gibi pozisyonlara fonlama maliyeti yansıtılmaktadır. Fonlama maliyeti, Meta Trader 4’de gördüğünüz pozisyonun “swap” bölümüne işlemektedir.

*Pozisyonlara, Çarşamba günü gün dönümü saati olan 23:59’da üç günlük swap yansıtılır. Cumartesi ve Pazar günleri için swap yansıması yapılmaz.

Hisse senedi ürünlerinde fonlama maliyetinin hesaplanması basit bir denkleme dayanır.

Örneğin APPLE pozisyonunuz olmuş olsun.

(APPLE Fiyatı * Hisse Senedi Adedi) * (Yıllık Faiz Oranı) / 360

Bu denkleme göre hesaplanan fonlama maliyeti, mevcut pozisyonunuzun swap bölümüne işlenecektir.

Detaylı bilgi için işlem masamıza 5 gün 24 saat ulaşabilirsiniz

Yatırım için aradığınız her şey!

Arama Sonuçları ( Sonuç Gösteriliyor)